Pravidlá ochrany súkromia a cookies
Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.  Viac informácií.
Febra Centrum Stavebnítctva Kráľovský Chlmec Otváracia doba Febra
     Hlavná stránka         O firme         Kontakt         Fotogaléria         Akcie         Novinky     
 
Stavebné centrum
Stavebný materiál
Stavebná chémia
Farby, laky, omietky
Elektroinštalačný materiál
Hutnícky materiál
Voda, Plyn, Kúrenie
Čerpacia technika
Náradie
Spojovací materiál
Ochranné pomôcky
Zváračský materiál
Náradie MAKITA
Záhradné centrum
Záhradná technika
Záhrada
Dielňa
Autorizovaný servis
Kúpeľňové štúdio
Obklady, dlažby
Podlahy, dvere
Sanita
Vane a sprchovacie kúty
Kúpeľňový nábytok
Batérie
Doplnky
Ostatné
Služby
Nákup na splátky
Vizualizácia kúpeľní
Miešanie farieb
Rozvoz tovaru
Požičovňa narádia
Ostatné služby

 

Obklady a dlažby -> obkladový kameň

 

Séria Obklady VASPO

Slovnská firma VASPO je jednoznačným lídrom vo výrobe imitácií prírodného kameňa. Všetky použité materiály, prísady a farbivá sú najvyššej kvality a sú certifikované. 

Prečo si vybrať obklady VASPO:

najkvalitnejší obkladový kameň
- dlhoročná tradícia výroby obkladového kameňa
- jednoznačný líder v kvalite a inováciach
- vlastná, jedinečná technológia foriem a výroby obkladov
- neobmedzená životnosť a 30 ročná garancia stálofarebnosti
mrazuvdzorný a celofarebný betón triedy c25/30
- zdravotne nezávedný materiál
vysoká presnosť obkladov umožňuje rýchlu a efektívnu inštaláciu
- ľahká údržba 

Čo by ste mali vedieť o VASPO® obkladoch:

LEPENIE – pred samotným lepením si treba uvedomiť, na aký druh podkladu sa bude obklad lepiť. Výber vhodného lepidla je dôležitý.
ŠPÁROVANIE - pre vybrané typy obkladov je zapotreby používať špárovacie hmoty na kameninu na šírku špáry 1,5 – 2 cm.
HYDROFOBIZÁCIA – po nalepení obkladu natrieť alebo nastriekať celú plochu hydrofobizačným prípravkom LUKOFOB 39. Koncentrát treba riediť vodou 1:10, litrové balenie postačí na cca 40 m2 obkladu.
REZANIE OBKLADU – všetky obklady je možné skracovať, najlepším spôsobom je rezanie na stolnej píle s použitím diamantového alebo čierneho kotúča na betón. Obklad ihneď očistiť od prachu pri rezaní. Reznú plochu vždy ukladať reznou stranou do vnútra obkladu.
VÝKVETY – pri svetlých fľakoch alebo sivých závojoch, ktoré sa niekedy tvoria na betónových výrobkoch, hlavne na podkladoch, ktoré nie sú izolované proti vode (ploty, oporné múry) sa jedná o tzv. výkvety. Technicky sa im nedá predísť. Tieto výkvety neovplyvňujú v žiadnom prípade úžitkové vlastnosti výrobku.
ROZDIELY VO FARBE – farebné betónové výrobky sú výrobky z prírodných materiálov, ktoré samé o sebe už menšie farebné rozdiely majú. Dôležitým faktorom je tiež vplyv samotnej farby cementu a štrkopiesku, podmienky tvrdnutia a vek betónu. Aj pri starostlivej kontrole počas výrobného procesu môže vzniknúť rozdiel vo farbe výrobku. Z týchto dôvodov nemôžeme za rozdiely v odtieňoch farby ručiť. Doporučujeme preto otvoriť viac krabíc a striedavo brať obklady z každej z nich. Zabráni sa tak prípadným nežiadúcim obrazcom a obklad naopak vyznieva viac ako prírodný.
Séria Bridlica/Slate

Bridlice sú obľúbené pre svoj široký farebný sortiment od bledých až po tmavé a preto sa dajú vhodne kombinovať s akýmikoľvek odtieňmi interiéru i exteriéru. Kvalita povrchu dokumentuje jedinečnosť technológie imitácie a precíznu výrobu. Bridlice sú vhodné rovnako do exteriéru i interiéru, kde svojím vzhľadom zvýraznia dominantné plochy i celé steny. 
 
Lámaná - vhodná do exteriéru i interiéru, jednoduchá montáž.

Štiepaná
- jemný štiepaný vzhľad haklíkového tvaru. Vhodná do exteriéru i interiéru, jednoduchá montáž. Uloženie bez špár.

Štandard
- vhodná do exteriéru i interiéru štiepaný jemný vzhľad, uloženie bez špár v horizontálnej i vertikálnej rovine (aj tzv. šachovnica)« viac informácií »
Séria Kameň/Stone

Kamene sú vyrábané v štyroch typoch. Považan a Omar su úplne nové vzory zatiaľ ponúkané každý v dvoch farbách. Lámaný kameň imituje obklad z drobných kúskov pravidelne lámaného kameňa. Vzor Mixu je doplnený o tvarovo a druhovo úplne odlišné vzory hornín, ktoré vytvárajú moderný a jedinečný vzhľad kamenného obkladu. Všetky sú vhodné rovnako do exteriéru aj interiéru, kde svojím vzhľadom zvýraznia dominantné plochy i celé steny.
 
Omar - kameň Omar má vďaka strednej veľkosti jednotlivých prvkov univerzálne použitie. Melírovaný odtieň a vzhľad bez deliacich rovín zaručujú dokonalú imitaciu prírodného kameňa.

Považan
- ideálny kameň hlavne do interiéru. Považan je nový vzor, jemné spojenie lámaných kusov kameňa v kombinácii s kamennými odštiepkami dokonale imituje prírodné vrásnenie. Vďaka veľmi kvalitnému spracovaniu detailov spolu so zubovým prepojením spojov jednotlivých obkladačiek a taktiež rohových prvkov vynikne aj na malých plochách v interiéri, krboch, dominantných stenách alebo schodištiach.

Lámaný
- vhodný do interiéru a exteriéru (barové pulty, vstupné a obývacie haly, vestibuly, krby, klenby, terasy, fasády, ploty, sokle, stĺpy, chaty, záhradná architektúra). K tomuto kameňu sa vyrábajú krajové kusy.

MIX
- vzhľad nepravidelného štiepaného a lámaného kameňa s jednoduchou a rýchlou montážou, vhodný do exteriéru i interiéru. Uloženie bez špár. K tomuto kameňu sa vyrábajú krajové kusy.« viac informácií »
Séria Tehlovka/Brick

Tehlovka je imitáciou starej pálenej tehly. Pre svoj jemný, rustikálny vzhľad je vhodná aj do interiéru umožňuje vytvorenie neopakovateľnej atmosféry klasický stavieb. Ukladá sa vždy so špárou. Odtieň špárovacej hmoty sa môže zvoliť ľubovoľný a tak sa prispôsobiť požadovanému ladeniu stavby.

Klasik - odtiene (terakota, rustic a antika) sú melírované, majú rovnaké rozmery takže sa dajú aj vzájomne kombinovať. Tehlovka má svojím vzhľadom takmer neobmedzené použitie, od jednoduchých obkladov rohov, soklov alebo krbov až po aplikácie celých exteriérov a interiérov domov. 


« viac informácií »
Séria Travertín/Travertine

Jemnosť detailov povrchu produktov je najviac pozorovateľná najmä na travertíne, kde detailné zobrazenie i najmenších kapilár, vlásočníc a jemných zvetranín dokumentuje jedinečnosť technológie imitácie a precíznu výrobu. Travertíny sú vhodné rovnako do exteriéru i interiéru, kde svojím vzhľadom zvýraznia dominantné plochy i celé steny. Aplikujú sa jednoducho vďaka rovnakej veľkosti kaziet a uloženia bez špár.
 
Klasik - vzhľad prírodného travertínu s jednoduchou a rýchlou montážou,  vhodný do exteriéru. Vyrábaný v kazetách. Uloženie bez špár. K Travetínu sa vyrábajú krajové kusy, ktoré sú určené na dosiahnutie prirodzenejšieho vzhľadu rohových častí obkladových plôch.« viac informácií »
Séria Pieskovec/Sandstone

Od počiatku výroby je obľúbeným kameňom Pieskovec vo všetkých verziách. Jeho štandardný výzor nepodlieha módnym trendom, má rozmanité použitie prevažne v exteriéri. Je vhodný pre obklad múrov, soklov rohov budov alebo okien.
 
Verzia 2 - vysoká variabilnosť vhodná na menšie plochy (výklenky, ploty, vchody, šikmé plochy, plochy okolo okien, dverí, krby, pivnice) celkovo drobnejší vzhľad – obloženia, vhodný do exteriéru aj interiéru. Ukladá sa so špárou.
 
Verzia 3 - vhodné do interiéru (barové pulty, klenby, steny v kombinácií s drevom, zeleňou i zrkadlami, ale i exteriéri, stĺpy - vertikálne obloženie, kvetináče, sokle, klenby). Možnosť uloženia bez špár i so špárami v horizontálnej a vertikálnej rovine.
 
Verzia 4 - vhodný do exteriéru i interiéru svetlejší, jemný vzhľad možnosť uloženia so špárou i bez špár v horizontálnej i vertikálnej rovine. K verzii 4 sa vyrábajú krajové kusy, ktoré sú určené na dosiahnutie prirodzenejšieho vzhľadu rohových častí obkladových plôch.
 
Verzia 5 - nový vzor predstavený v roku 2009, dopĺňa radu pieskovcov o obklad bez špár, ktorý umožňuje výrazne rýchlejšiu montáž. Melírováný farebný odtieň dodáva jedinečný prírodný vzhľad. Vhodný do exteriéru i interiéru.« viac informácií »
Kresané čapice a krajovky

Múriková čapica - pri rovnomernom prečnievaní čapice z obidvoch strán je vhodná šírka múrika od 7 cm do 15 cm.
Rozmer (šxdxh) cm: 39 x 24 x 5
Hmotnosť (kg): 13
 
Stĺpiková čapica - je zložená z dvoch poliek, 38 x 25 cm- rozmer stĺpika, pri rovnomernom prečnievaní čapice zo všetkých strán .
Rozmer (šxdxh) cm: 25 x 37 x 5
Hmotnosť (kg): 13
 
Medzikus - používa sa na rozšírenie stĺpikových čapíc, alebo ako čapica pre širšie múriky od 15 cm do 30 cm.
Rozmer (šxdxh) cm: 24,5 x 37 x 5
Hmotnosť (kg): 13« viac informácií »